WYKONAJ TO Z NAMI CZ.4 – LAMPIONY OGRODOWE

WYKONAJ TO Z NAMI (2)

Każdy z nas kto dysponuje kawałkiem przestrzeni zielonej chce by wyglądała ładnie. Prócz posianej trawy i zadbanych rabatek są jednak miejsca, w których nie wiadomo co zrobić by było lepiej. Przedstawiamy kilka łatwych pomysłów na wykorzystanie posiadanych zasobów dla upiększenia ogrodu. Nie wymagają specjalistycznych narzędzi, ani dużego nakładu pieniędzy. Wystarczy odrobina szczerej chęci oraz wytrwałości w działaniu, a efekty będą oszałamiające!!! Tym razem w cyklu WYKONAJ TO Z NAMI CZ.4 – LAMPIONY OGRODOWE:

Potrzebne będą:
– butelki szklane np: po winie, piwie,
– tekstylna taśma izolacyjna,
– nóż do szkła, młotek,
– pilnik do metalu lub papier ścierny gruboziarnisty,
– świeczki typu tealight,
– drut aluminiowy,
– dwie miski metalowe, wrzątek i zimna woda.

Pierwszym ale najistotniejszym etapem jest odcięcie denka od butelki. Pamiętajcie by wszystkie czynności wykonywać w ochronnych rękawicach i okularach by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji jeśli coś Wam się nie uda.

Na początek oklejamy dół butelki tekstylną taśmą izolacyjną tuż ponad dnem. Następnie nożem do szkła lub pilnikiem diamentowym rysujemy linię wzdłuż dolnej krawędzi taśmy.

Do pierwszej miski wlewamy zimną wodę, do drugiej wrzątek do poziomu paska przyklejonego wokół butelki. Do miski z wrzątkiem wstawiamy butelkę w pierwszej kolejności.Następnie zanurzamy butelkę w drugiej misce i lekko lecz energicznie uderzamy szerokim końcem młotka tuż nad dnem.

Równo odcięte denko powinno odpaść na dno miski. Teraz ostrą krawędź butelki szlifujemy pocierając płasko o papier ścierny lub pilnik.

Na koniec robimy spiralę z drutu (dopasowaną do kształtu butelki – owijamy drut wokół butelki. Jeden koniec wykorzystujemy do zamontowania świeczki, drugi wsuwamy do butelki i przeciągamy tak, by lampion można było na czymś zawiesić.

Gotowe lampiony możemy dodatkowo przyozdobić np: wstążką lub kwiatkami. Mamy nadzieję, że porady pt: WYKONAJ TO Z NAMI CZ.4 – LAMPIONY OGRODOWE przyniosą Wam wiele pożytku i radości podczas wykonywania ale także miłego widoku dla oka w waszej przestrzeni.