WYKONAJ TO Z NAMI CZ. 7 – DODATNIK NA WSZYSTKO

WYKONAJ TO Z NAMI (6)

Mając duże doświadczenie w pracy z ludźmi dzięki prowadzonym usługom opiekuńczym mamy także głowę pełną pomysłów jak ułatwić codzienność naszych podopiecznych.Na przykład w małym domu, w wąskiej kuchni czy w ciasnej łazience dobrym rozwiązaniem może być dodatnik na wszystko.

Dodatnik to taka dodatkowa półeczka, miejsce, odgrodzony wydzielony kawałek przestrzeni gdzie można schować, położyć, powiesić wszystko co nam potrzeba – od kluczy, przez środki czystości po dokumenty. Dziś w poradniku – WYKONAJ TO Z NAMI CZ. 7 – DODATNIK NA WSZYSTKO – taki dodatnik razem z Wami stworzymy.

Do wykonania dodatnika na drzwiach potrzebne będą:
– plastikowy, tekturowy organizer biurowy względnie mniejsze             przeźroczyste pudełko plastikowe w zależności od potrzeby miejsca
– alkohol lub środek czyszczący bez silikonu
– mocna dwustronna taśma
– wybrane i sprawdzone miejsce

Przygotowany pojemnik oczyść z kurzu i resztek brudu środkiem czyszczącym. Następnie w wybrane miejsca na pudełku przyklej plastry dwustronnej taśmy. W zależności od ciężaru jaki planujesz trzymać w dodatniku możesz przylepić taśmę tylko na rogach – jeśli posłuży do rzeczy lekkich, lub wzmacniając boki i środek taśmą jeśli zamierzasz trzymać tam cięższe rzeczy.

Wybraną powierzchnię, do której przymocujemy organizer, tak samo dokładnie czyścimy środkiem czyszczącym. Następnie z plastrów taśmy usuwamy zabezpieczającą folię ochronną i przymocowujemy dodatnik do wybranej powierzchni. Ważne by wcześniej wymierzyć sobie wysokość organizera tak by po zamknięciu np: drzwiczek szafki, na których jest umieszczony, mogła się ona swobodnie zamykać.

Prócz dodatnika z pudełka przyczepionego do brzegów mebli czy ich drzwiczek możemy użyć również plastikowych relingów np: by stworzyć dodatkowe miejsce  na środki czystości.

Wymierz odległość miedzy ściankami szafki w łazience najlepiej tej pod zlewem, z reguły jest wysoka i nie ma żadnych półek. Przytnij plastikowy reling i zaczep o ścianki np: takimi samymi zaczepami jak wieszasz reling w szafie na wiszące ubrania. Po zamocowaniu możesz swobodnie wieszać wszystkie płyny do szyb i inne specyfiki z dyfuzorem nie tracąc na nie miejsca w szafce.