WYKONAJ TO Z NAMI CZ. 10 – HAMAK W OGRODZIE

WYKONAJ TO Z NAMI (2)

W tym sezonie letnim powróciły do łask i ma je w swoim ogrodzie każdy. Hamaki znów zdobywają serca relaksowiczów. Nie trzeba wydawać na nie wiele, można je zrobić i zamontować samemu. Zainwestować wystarczy w silne płótno ale takie możemy zdobyć w lumpeksie lub na internetowych serwisach aukcyjnych. Z kolejnym artykułem z serii WYKONAJ TO Z NAMI – HAMAK OGRODOWY zobaczysz  jak zrobić hamak ogrodowy z wybranym przez siebie kolorze, pasującym do aranżacji ogrodu.

Zaczniemy od przystosowania płótna.Ważne by po przeszyciu maszyna brzegów powstał nam prostokąt o wym. 180×80 cm. Na krótszej krawędzi wyznaczamy miejsca, w których wybijemy otwory. Pierwszy powinien znajdować się  2,5 cm od brzegu, a kolejne otwory co 12,5 cm. Następnie należy je wyciąć. Od spodu wyciętych oczek mocujemy nity z wierzchu zaś nakładki.

Podobne otwory robimy w listwach. Zaczynamy od wywiercenia pierwszego o średnicy 7 mm: dwa skrajne 2,5 cm od brzegu, a pozostałe przesunięte względem otworów w płótnie o 3,5 cm w prawą i lewą stronę. Po wywierceniu dziur i oszlifowaniu ewentualnych zadziorów i nierówności malujemy listwy farbą akrylową do drewna o wybranym kolorze.

Następnie dobieramy linę najlepiej długości ok 15 m. Przywiązujemy ją do pierwszego oczka i przewlekamy przez otwór w listwie. Wpinamy w karabińczyk i przechodzimy do drugiego otwór w płótnie i trzeciego w listwie itd. Po przywiązaniu liny do ostatniego oczka na płótnie należy ją naciągnąć tak samo jak wszystkie linki. Następnie, owijamy metrową liną pęk lin przechodzących przez karabińczyk. Zabieg wykonany z dwóch stron kończy tworzenie naszego ogrodowego hamaka czyniąc go możliwym do wykorzystania w dowolnym wybranym przez nas miejscu.