WYKONAJ TO Z NAMI CZ. 9 – RAMKA ZDJECIOWA Z DRZWI

WYKONAJ TO Z NAMI (1)

Dom to takie miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie, dobrze i miło. Miejsce odpoczynku i przestrzeń dla nas i naszych bliskich. Dlatego dekorując go umieszczamy ich zdjęcia by przypominały nam wspaniałe chwile, wszystkie niezwykłe momenty. Oczywiście możemy w tym celu wykorzystać ramki gotowe, do kupienia w sklepie albo stworzyć własne. Dziś przedstawiamy Wam nietypowy projekt przeznaczony do większych powierzchni, który łączy ze sobą miłość do majsterkowania z upiększaniem naszych wnętrz. Przed wami w propozycjach serii WYKONAJ TO Z NAMI CZ. 9 – RAMKA ZDJĘCIOWA Z DRZWI. Jesteśmy zdania, że prócz drzwi do podobnych projektów można wykorzystać niezliczoną ilość elementów z innych przedmiotów jak np: drzwiczek szafek czy okiennic. Do stworzenia naszej ramki potrzebne będą:

  • stare drzwi lub ich fragment
  • farba kredowa,
  • pędzel
  • wosk do drewna – zarówno ciemny jak i bezbarwny,
  • papier ścierny oraz szlifierka
  • bawełniana szmatka do nakładania wosku
  • taśma klejąca
  • wybrane zdjęcia

Zaczynamy od przygotowania drzwi i wyszlifowania z nich starej powłoki. Chodzi o pozbycie się łuszczących i odpadających fragmentów farby czy lakieru. Powierzchnię czyścimy z pyłu i odtłuszczamy, przecierając ją wodą z płynem do mycia naczyń. Poszczególne i wybrane fragmenty drzwi pokrywamy warstwą ciemnego wosku. Do nakładania używamy bawełnianej ściereczki.

Następnie malujemy drzwi farbą kredową. Nakładamy ją nierównomiernie, przeciągając pędzel w różnych kierunkach.Po wyschnięciu wszystkich warts farby przecieramy ramę papierem ściernym . Tam gdzie drzwi pokryte były woskiem farba schodzi łatwiej, pozostając tam, gdzie wosku nie ma – dając nam tym samym efekt przetarcia. Ponownie nakładamy ciemny a po wyschnięciu bezbarwny wosk, tym razem na całe drzwi.

W otwory na przeszklenia wkładamy szklane tafle, ewentualnie możemy zapełnić je również innym materiałem dopasowanym do wymiarów po szybach. Na nich bowiem będziemy przyklejać zdjęcia. Możemy zrobić to za pomocą taśmy klejącej. Istnieje również możliwość wydrukowania zdjęć na papierze klejącym i przyklejenia ich na stałe. Tak gotowa kompozycja może ze spokojem zawisnąć na naszej ścianie.