WYKONAJ TO Z NAMI CZ. 11 – OKNA BEZ SMUG

WYKONAJ TO Z NAMI (3)

Zajmując się na co dzień pomocą osobom chorym i potrzebującym ale również w oparciu o własne doświadczenia, zebraliśmy dla Was kilka skutecznych rad jak szybko, ładnie i bez smug umyć nawet najbardziej zabrudzone okna.

Domowe, sprawdzone porady zawsze warto wypróbować. Zaoszczędzą Wam czasu i sprawią, że wykonane z nami zadanie stanie się przyjemnością a nie kolejną koniecznością.  To do dzieła – WYKONAJCIE TO Z NAMI CZ. 12 – OKNA BEZ SMUG.

Do mycia okien zabieramy się kiedy pogoda na zewnątrz utrzymuje temperatury plusowe. Najlepiej gdy nie ma ani mrozu ani ogromnych upałów. Zimne powietrze sprawia, ze szkło staje się kruche i delikatne, przez co szybciej narażamy się na stłuczenia, pęknięcia i rysy. Głównie przy kontakcie wynikającym z różnic temperatur – ciepłego płynu i zimnego powietrza. W upale znów woda wysycha za szybko zostawiając za sobą wiele niechcianych zacieków i smug.

Najskuteczniejszymi środkami do czyszczenia szyb są według nas te z nich, które można przyrządzić samemu w domu. Będziemy mieć dzięki temu pewność, że nikomu z nas nie powstanie na ciele reakcja alergiczna jak może wystąpić w przypadku zakupionych środków czyszczących. Naszym faworytem w pomocnym sprzątaniu stał się roztwór wody z cytryną. Środek skutecznie usuwa wszelki brud z szyb za sprawa kwasu, który bez problemu rozprawia się  z wszelkimi plamami.

Do mocniejszych zabrudzeń warto użyć wody wymieszanej z octem. Działa skutecznie na tłuszcz z szyb  i nadaje im połysk. Może być rozprowadzany przez normalny spryskiwacz np: jak do kwiatów, co ułatwi nam jego stosowanie.

w kwestii wycierania i nabłyszczania powierzchni szklanych jesteśmy za używaniem starych, niepotrzebnych papierowych gazet. Ponadto są zdecydowanie tańsze niż używane przez wielu ręczniki papierowe, dużo skuteczniejsze i często każdy z nas ma ich niepotrzebną stertę w domu.  Farba drukarska w nich stosowana dodatkowo  zapobiega  tworzeniu się zacieków i smug.

Do polerowania powierzchni szklanych można zastosować także stare nylonowe rajstopy damskie. Nylon, dzięki strukturze swoich włókien dobrze usuwa ze szkła smugi pozostawiając powierzchnię czystą i błyszczącą.

By sprawdzić, czy rzeczywiście nasze metody działają najlepiej myć okna metodą jednej strony. Najpierw usuwając bród od góry do dołu – pionowo , a potem od prawej do lewej – poziomo tyle, że z drugiej strony. Wszelkie nieprawidłowości będą widoczne gołym okiem i pod słonce, a dzięki różnorodności czyszczenia będziesz wiedział, z której strony okna należy poprawić.

Przy tym wszystkim nie zapomnijcie założyć do sprzątania rękawiczek. Bez względu na zastosowane metody i środki, należy chronić skórę rąk chociażby oddzielając je od detergentów własnie tak.